0 537 876 1309 0 532 655 49 52

HomeÇatı Aktarma ve İzolasyon

Çatı Aktarma ve İzolasyon

Çatılar, yapıların en önemli bölümlerinden birisi olduğu için çatı aktarma ve izolasyon, yapı sahiplerinin sık sık karşılaştığı bir ihtiyaçtır. Eski veya hasarlı bir çatı, zamanla çeşitli sorunlara neden olur. Bu sorunlar zamanla daha ciddi hale gelecektir. Bu sebeple, çatı aktarma ve çatı izolasyon uygulamaları yapıların daha sağlıklı ve güvenli olması için oldukça önemlidir.
Çatı aktarma işlemi sırasında eski çatının sökülmesi ve yerine yeni bir çatının montajı yapılır. İzolasyon işlemi ise, çatının su ve nemden korunması için önemlidir ve bu işlem de uzman ekibimiz tarafından hassasiyetle yapılmaktadır. Uygulama fiyatlarıysa, çatının büyüklüğü, malzemelerin kalitesi, işçilik ücretleri gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

Çatı Aktarma ve İzolasyon Malzemeleri

Bölgenin iklim koşullarına, yapının özelliklerine ve bütçeye göre çatı aktarma ve izolasyon malzemeleri değişiklik gösterir.
Uygulama için kullanılabilen malzemeler arasında, yeni çatı kaplaması, kiremit, shingle, metal veya PVC kaplama, çatı olukları, kenar kaplamaları, su tahliye sistemleri ve yalıtım malzemeleri yer alır. İzolasyon malzemeleri arasında ise cam yünü, taş yünü, poliüretan köpük, ekstrüde polistiren, yalıtım levhaları ve membranlar gibi malzemeler vardır. Bu malzemeler, çatının daha dayanıklı ve enerji tasarruflu olmasını sağlamak için çatı altına veya üstüne uygulanır.
Uzmanlar, uygulamalar esnasında, en kaliteli malzemelerin kullanılmasını önermektedir. Ucuz malzemelerin kullanılması, daha kısa bir ömür beklentisi ve daha düşük bir performans seviyesi ile sonuçlanabilir.

Çatı Aktarma ve İzolasyon Uygulaması

Öncelikle eski çatı örtüsü çatı aktarma ve izolasyon uygulaması sırasında kaldırılır. Çatı altındaki yalıtım malzemesi kontrol edilir. Eğer yalıtım malzemesi yeterli değilse, yeni malzemeler yerleştirilir. Sonra, çatı tahtaları incelenir. Herhangi bir hasar varsa onarılır veya değiştirilir.
Uygulama sırasında, mevcut çatı yapısının yapısına göre yeni bir çatı örtüsü seçilir. Örtü malzemesi çatıya yerleştirilir. Bu malzemeler için, genellikle çatı kağıdı, çatı brandası, shingle veya kiremit tercih edilir.
Son olarak, uygulama tamamlandıktan sonra çatının yalıtımının kontrol edilmesi gerekir. Çatı yüzeyinde oluşabilecek su birikintileri, yüzeye uygun şekilde yerleştirilen yağmur olukları ve borular ile tahliye edilir.
Siz de profesyonel bir şekilde çatı aktarma ve izolasyon yaptırmak istiyorsanız, Özdemirler Yapı Boya ile iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Dış Cephe Uygulama İhtiyacınız için

Hemen ara