0 537 876 1309 0 532 655 49 52

HomeSürme İzolasyon

Sürme İzolasyon

Sürme İzolasyon
İnşaat ve yapı sektöründe sıklıkla kullanılan sürme izolasyon bir yalıtım tekniğidir. Bu teknik, özellikle düz çatılarda ve teraslarda su yalıtımı sağlamak için uygulanır.
Bitümlü bir malzeme ile uygulanır. Çatı yüzeyine sıcak olarak uygulanır. Bu sayede, malzeme yüzeyi kaplayarak su geçirmez bir bariyer oluşturur. Diğer yalıtım tekniklere göre artısı, yapışkanlı bir tabakaya sahip olmasıdır. Bu sayede daha iyi bir su yalıtımı sağlar.
Hem yeni yapılacak çatılarda hem de eski çatıların yenilenmesinde kullanılabilir. Çatı yüzeyine uygulandıktan sonra, güneş ışınlarına maruz kalarak sertleşir. Arından çatı yüzeyinde kalıcı bir koruyucu tabaka oluşturur.
Sürme yalıtım uygulamasının doğru bir şekilde uygulanması, çatının ömrünü uzatır ve olası su sızıntılarının önlenmesine yardımcı olur.

Sürme İzolasyon Çeşitleri

Genellikle çatı, teras, balkon ve duvarlarda kullanılan sürme izolasyon çeşitleri, farklı malzemelerle uygulanabilir.

  • Asfalt karışımı malzemelerle yapılan bitümlü sürme yalıtım, yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlüdür. Kolay uygulanabilmesi ve maliyetinin uygun olması da tercih edilmesindeki diğer sebepler arasında yer alır.
  • PVC malzemelerden yapılan izolasyon, su geçirmezlik özelliği yüksek olduğu için sıklıkla tercih edilir. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Sentetik kauçuk malzemelerden yapılan EPDM sürme yalıtım, su geçirmezlik özelliği yüksek ve dayanıklıdır.
  • Isı yalıtımı için tercih edilen alüminyum folyolu sürme yalıtım, su yalıtımı sağlamak için de kullanılabilir.
  • Yüksek esneklik ve dayanıklılık özelliği ile keçeli sürme yalıtım, uzun ömürlüdür ve kolay uygulanabilir.

Sürme İzolasyon M2 Fiyatı

Maliyetler bakımından, sürme izolasyon m2 fiyatı hakkında kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü her projenin kendine özgü ihtiyaçları vardır. Lakin, birçok sürme yalıtım uygulaması yapan firma, projenin türüne ve gereksinimlerine bağlı olarak rekabetçi bir fiyat sunabilir.
Yapıya yapılan yatırımların koruması için sürme yalıtım önemli bir rol oynamaktadır. Su yalıtımı, yapıların kullanım ömrünü uzatmak, iç mekanları korumak ve enerji verimliliğini artırmak için hayati öneme sahip bir husustur.
Bütün bunlar dikkate alındığında, net bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü, bütün bir uygulama işçilik, malzeme ve yapı nitelikleri olmak üzere birçok hususa bağlı olarak değişiklik gösterir.
Siz de sürme izolasyon hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Özdemirler Yapı Boya firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Dış Cephe Uygulama İhtiyacınız için

Hemen ara